۹ چیزی که هیچ وقت نباید به یه بانوی قوی بگی

?

این روزا هرجایی میری می بینی شون. بانوان قوی در هر شهری روی کره زمین وجود دارن و یه گروه متنوع رو تشکیل دادن. یه بانوی قوی می تونه هرچیزی یا هرکسی که می خواد باشه، بنابراین شاید بهتر باشه اصلا بهش چیزی نگین!

از مادربرزگتون گرفته تا بانوان نسل جدید، بانوان قوی ستون فقرات دنیا هستند. اونها نسل بعدی رو به دنیا می آرن و سنگینی این مسوولیت فوق العاده روی شونه های قوی شون قرار می گیره.

بانوان قوی، توانمند، پاسخگو، دارای چشم انداز، انعطاف پذیری و یکپارچگی بالایی هستند. شما با یک سوپروومن (مونث سوپرمن، بانوی بسیار قدرتمند) روبرو هستید و این امر مسوولیت های فوق العاده ای هم میاره. اون یه لیست انجام کار بلند بالا داره و سخت تر و جدی تر از هر کسی که می شناسین کار و تلاش می کنه تا همه ی موارد لیستش به انجام برسن.

?کی لازمه فقط ساکت باشین
یه بانوی قوی همیشه آورده های شما (داشته های شما) رو ارزیابی می کنه. او به عقایدتون احترام می ذاره هرچند همواره باهاتون موافق نباشه.
?اگه نمی تونین باهاش چشم تو چشم بشین بهتره از سر راهش کنار برین!

در ادامه ۹ موردی که هیچ وقت نباید به یه بانوی قوی بگین رو یادآور می شیم:

??١. ادامه نده

شما هیچ وقت نمی تونین یه بانوی قوی رو متوقف کنین، پس برای چی تلاش کنین؟

اگه اون در میانه انجام چیزی باشه، بهتره بذارین تمومش کنه! حتی اگه داره همه ی احساساتش رو می ذاره یا ساعت زیادی اضافه کاری می کنه روی یه پروژه، از این کار انرژی می گیره و از این انرژی برای ادامه راهش استفاده می کنه. اگه سرکار خیلی سخت کوشه، ازش بپرسین آیا کمک لازم داره؟ در غیر این صورت از سر راهش برین کنار!

اگه بین حرف زدنش بهش بگین که ادامه نده به نظر این خیلی بی ادبانه است!

سعی کنین به بانوی قوی تون بعد از اینکه حرفش رو زد بگین که شما می خواین نظرات خودتون رو اضافه کنین، در این صورت بیشتر علاقمند به شنیدن چیزی می شه که تو ذهن شماست و در نتیجه ساکت می شه و می ذاره شما شروع کنین به حرف زدن.

??٢. چی فکر کردی؟

حتی اگه فکر می کنی اون باید کارها رو به شیوه متفاوتی انجام بده، قطعا این چیزی نیست که بخوای بهش بگی! این موضوع بعنوان اتهام زدن به نظر میاد و یه بانوی قوی در واکنش به این موضوع در حالت دفاعی قرار می گیره. در واقع اون چندین فکر و روش در این خصوص داشته و الان شما همه ی اونها رو می شنوید.

??٣. تو دیوونه ای

بانوی قوی شما ممکنه عاطفی باشه و شما اینو دوست نداشته باشین، اما قطعا دیوونه نیست! بانوان قوی با قدرت حرف می زنن و عمل می کنن. تفسیر کردن این رفتارش به دیوونگی ایراد در قضاوت شماست!

??٤. تو نمی تونی!

گفتنِ “تو نمی تونی”، اگه می خواین کاری رو انجام بده، می تونه مشوق خوبی باشه ، چون یه بانوی قوی برای چیزی که بهش گفتن نمی تونی می جنگه! فقط بخاطر اینکه تو فکر می کنی این کار شدنی نیست به این معنی نیست که اون نمی تونه انجامش بده! بانوی قوی به احتمال زیاد یه عالمه رفتار “من می تونم” رو با اعمالش بهت ثابت می کنه.

??٥. چرا نمی تونی بیشتر شبیه …. باشی؟

چون اون یه بانوی قویه که شبیه خودشه نه هیچ کس دیگه! مقایسه اش با هر کس دیگه ای رو متوقف کنین!

⚠️ بانوان قوی خودشون رو در سطح استاندارد شخصی خودشون نگه می دارن! اون شبیه مادر، خواهر، خاله، رییس، دوست دختر یا دوست سابق شما نیست!

?یه بانوی قوی می تونه تغییر کنه، اما اینکار رو فقط برای خودش انجام میده نه برای شما! هیچ وقت بهش نگین شبیه کسی بشه که نیست!

?٦. اولویت هات رو رک و راست مشخص کن!

اولویت هاش بطور پیوسته در ذهنش هستند. یه بانوی قوی مهمترین کارو تو اولویت اول می ذاره. فقط چون شما در حال حاضر دراولویت هاش نیستین، به این معنی نیست که چیزی که روش تمرکز کرده واقعا مهمترین موضوع نیست!

?٧. تو بهش نیاز نداری

ممکنه شما هیچ وقت چیزی که بهش نیاز ندارین رو
نخریده باشین یا تجربه خرید چیزی که فقط دلتون می خواد داشته باشیدش رو ندارین. یه بانوی قوی حق داره چیزو که می خواد داشته باشه. اون حتی دقیقا می دونه با هر ریال از بودجه ایکه داره توانایی خرید چه چیزهایی رو داره (حساب کتاب دستشه!)

?? فقط بذارین از خریدش لذت ببره و به لبخند گرمش توجه کنین! حتی بهتر از این، یه لیست از اولیتهاش بنویسین و دفعه بعد براش تهیه کنین!

??٨. تو سوالای زیادی می پرسی!

بانوان قوی سوال می کنن چون نیاز دارن که بدونن. چه برای نشون دادن دیدگاههای قویش باشه یا روشن کردن چیزی که شما گفتین، هیچ وقت بهش نگین که سوال پرسیدنش رو متوقف کنه! اون ذهنی برای یادگیری داره و اگه بهش بگین متوقف شه این موضوع ذهن پرسشگرش رو محدود نخواهد کرد!

??٩. آروم باش

مثل این می مونه که همزمان با خرس عصبانی در بیفتین، بنزین بریزین روی آتیش و نارنجک رو هم پرتاب کنین! اگه فکر کردین اون قبلا ناراحت نبوده، هنوز ناراحتیش رو ندیدین. بانوی قوی که بهش گفتین آروم باش قراره احساسات قدرتمندی رو بهتون نشون بده! مراقب باشین!

توصیه می کنیم این موضوع رو به شیوه دیگه ای بیان کنین. مثلا بگین ” به نظر میاد خیلی راجع به این موضوع مشتاق هستی ” یا ” فکر می کنی راجع به این موضوع باید چی کار کنیم؟” منتقل کردن عصبانیتش به تمرکز بر روی یه راه حل می تونه خوب باشه، تا زمانیکه وقت کافی برای نشون دادن همه ی احساساتش رو داشته باشه.

?اکنون شما به چیزهایی که هیچ وقت نباید به یه بانوی قوی بگین مجهز شدین، به نظرتون به جای همه ی اینها چی باید بگین؟

این چطوره : “من عاشق این بانوی قوی اي هستم که تو هستی، حمایتت می کنم و می خوام کمکت کنم به اهدافت برسی” ؟ این جمله ممکنه باعث شه نتونه از خوشحالی هیچ حرفی بزنه!

 

#بانوگفت
ترجمه ي #مه_سا بانو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.