مواردی که مجبور نیستید درباره آنها به دیگران توضیح بدهید:

در جهانی که حریم خصوصی دیگر وجود ندارد، هر کاری که شما انجام می دهید زیر بررسی دقیق قرار دارد. هر کسی شمارا قضاوت می کند، هر کسی نظری دارد. این باعث می شود که شما احساس کنید باید راجع به تصمیمات و انتخاب هایتان و اینکه با چه کسانی ارتباط دارید به دیگران توضیح دهید اما یادتان باشد که این زندگی شماست و موضوعاتی وجود دارد که نباید به دیگران توضیح دهید، هیچ وقت!

⛔️توضيح درباره وضع زندگيتان
چه در بهترین شرایط خودتان باشید و چه در بدترین آن لازم نیست که بخواهید توضیحی بدهید یا دلایلی برای شرایط تان بیاورید مخصوصا به کسانی که فضول و قضاوت گر هستند.
تنها کسی که احتیاج دارید در شرایط زندگیتان کاملا در کنار شما باشد خودتان هستید.

⛔️توضیح درباره اولویت هایتان
بعضی افراد هستند که وقتی اولویت های شما با آنها سازگار نیست ممکن است خیلی ناراحت شوند و یا کناره گیری کنند اما قطعا هیچ نیازی نیست که یک سخنرانی داشته باشید در مورد خواسته ها و مسایلی که در درجه اول برای شما قرار دارد.

⛔️عذرخواهی اجباری
شما نباید خودتان را تحت فشار بگذارید و از کسی که مطمئن هستید کار اشتباهی انجام نداده اید عذرخواهی کنید. انجام این کار کم کم باعث می شود که از شما سوء استفاده بشود و شما را تبدیل به فردی مطیع می کند.

⛔️توضیح برای زمانی که می خواهید تنها باشید
همیشه افرادی وجود دارند که نمی توانند نیاز برای تنها بودن را درک کنند. اگر شما کسی هستید که احتیاج دارید هرازگاهی در آرامش تجدید قوا کنید پس احتیاجی نیست که بهانه و دلیلی برای این کار بیاورید.

⛔️قبول کردن یک عقیده اشتباه
فکر نکنید باید با عقاید و نظرات کسی موافقت کنید فقط به دلیل اینکه کسی صدایش را از شما بلندتر کرده است. در زندگی شجاع باشید و روی عقایدتان بمانید.

⛔️گفتن بله وقتی منظورتان نه است
خیلی راحت است که تبدیل به کسی شوید که همیشه به همه چیز بله بگوید فقط برای نگه داشتن آرامش، اما فقط باید به مسائلی بله بگویید که حقیقتا باعث خوشحالی و آرامش شما می شود.

⛔️توضیح راجع به ظاهرتان
رنگ موهایتان را تغییر داده اید و یا چند کیلو اضافه وزن پیدا کرده اید، خب که چی؟ چه کسی این حق را دارد که از شما دلیلی بخواهد؟ شما تنها کسی هستید که باید با ظاهرتان احساس راحتی بکنید.

⛔️توضیح راجع به مجرد بودن
وقتی سنتان بالا می رود سوالات بیشتري از دیگر زوج ها می شنوید در رابطه با مجرد بودنتان. آنجا ننشینید و یک حس کنجکاوی به آنها بدهید. این قضیه هیچ ربطی به دیگران ندارد.

⛔️فقط به دلیل اینکه از شما خواسته شده قرار ملاقات نگذارید
شما به هیچ کس قرار گذاشتن را بدهکار نیستید فقط به دلیل اینکه شخصی جرأت به خرج داده اند و از شما تقاضا کرده است. روابط اینجوری موفق نمی شوند. از روي ترحم و دلسوزی قرار ملاقات نگذارید.

⛔️توضیح راجع به اینکه با چه کسانی ارتباط دارید
انتخاب یک همراه و دوست برای خودتان نباید یک مسئله عمومی باشد و دیگران راجع به آن نظر و رای بدهند. این تصمیمی است که تنها خودتان باید بگیرید . ۱۰۰ درصد شخصی است.

⛔️توضیح در مورد شغل و حرفه تان
هیچ کس حق این را ندارد که برای حرفه و شغلی که انتخاب کرده اید شما را مورد مواخذه قرار بدهد. فقط به دلیل اینکه آنها موافق نیستند دلیل نمی شود که شما اشتباه کرده اید. اگر احتیاج به راهنمایی و مشاوره دارید قضیه فرق می کند. این تصمیم شماست.

⛔️توضیح راجع به عقاید مذهبیتان
این قطعا خصوصی ترین مسائل است. اگر شما نمی خواهید راجع به عقایدتان توضیحی بدهید، پس هیچ اجباری ندارید!

 

ترجمه ی: رخسان بانو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.