استقلال مالی بانوان بسیار حیاتی است – و بهترین تمرین آن از خانه شروع می شود.

Female financial independence

مطالعات نشان می دهد نزدیک یک سوم بانوان در سایه حمایت مالی پارنتر خود قرار دارند.

رابطه بانوان با ثروت نیاز به یک تقویت شدید دارد در غیر اینصورت نصفی از جمعیت جهان (بانوان) را عقب نگه داشتیم و بحث تساوی را در همه امور رعایت نکرده ایم.

آنچه اکنون در زمینه هایی مانند گزارش اجباری شکاف جنسیتی حقوق و دستمزد در شرکت ها مشاهده می کنیم، این است که شفافیت کلید باز کردن حقیقت و اولین قدم برای تغییر است.

در حالی که سازمانها مجبور شده اند روشن کنند که چرا بانوان در محیط کار کمتر از مردان درآمد دارند، حداقل برخی از مشکلات پنهان عدم وجود برابری جنسیتی در مورد دارایی و سرمایه به خانه برمی گردد.

زنان در سرمایه گذاری: گفتگوی رو در رو با “آلیسون پورتر”

بر اساس تحقیقات یک مشاوره سرمایه گذاری  Netwealth،۷۵% بانوان سالم، درک کامل مالی شخصی خود را در طول یک رابطه حفظ می کنند.

اما این آگاهی به ثروت شریک زندگی یا ثروت مشترک آنها به عنوان یک زن و شوهر گسترش پیدا نمی کند.

تقریباً ۳۰% بانوان باور ندارند که تصویر کامل و دقیقی از وضعیت مالی شریک زندگی خود دارند، با همین درصد بانوانی هستند که فکر می کنند فقط یک تصویر جزئی از سرمایه مشترک خود دارند.

شارلوت رانسوم ، مدیرعامل Netwealth ، می گوید مخفی کردن وضعیت کامل امور مالی یک خانواده، بانوان را در معرض خطر قرار می دهد.

وی گفت: “ما همیشه بانوان را تشویق می كنیم كه صرف نظر از وضعیت تأهل، مشاركت مالی و آگاهی خود را حفظ كنند.”

بانوان در سرمایه گذاری: گفتگوی رو در رو با “نادیا منظور”

“این باعث دلگرمی هست که اکثریت زنان انگلیسی درک کاملی از ثروت شخصی خود دارند ، اما متاسفانه نتوانسته اند این موضوع را به امور مالی شریک زندگی خود و دارایی کل آنها به عنوان یک زن و شوهر بسط دهند. بانوان در صورت جدایی از نظر اقتصادی آسیب پذیر می شوند و در معرض خطر قرار می گیرند.”

به طور معمول، این زن است که بیشترین رنج را پس از طلاق می کشد – که اغلب با دارایی های مالی کمتری روبه رو می شود.

زنان به احتمال زیاد برای مراقبت از خانواده خود مرخصی می گیرند و این می تواند منجر به درآمد کمتر شود. گفتنی است، طبق این تحقیقات، تقریباً از هر پنج زن مطلقه دو نفر آنان از عدم حفظ استقلال اقتصادی و تعامل مالی بیشتر پشیمان هستند.

به گفتهNetwealth، مردان بسیار بهتر از این هزینه می کنند، به عنوان مثال ۴۴٪ مردان گفته اند که پس انداز کافی برای رسیدن به یک بازنشستگی راحت را دارند.

اما لو مونتگومری، همیار مدیر بین المللی فیدلی، گفت که زنان باید برنامه ریزی را شروع کنند و منتظر نمانند تا بدترین اتفاق بیفتد.

 

فکر کردن در مورد آنچه در دوران بازنشستگی به آن احتیاج دارید اگر ازدواج شما به طلاق منجر شود، قطعاً عاشقانه ترین کارها نیست، اما مهم است که واقع بین باشید.

 

تحقیقات Fidelity International نشان داد که بیش از نیمی از (۵۶٪) بانوان متاهل هیچگونه برنامه “B” ندارند. (راهکار جایگزین)

طبق نظرسنجی Government’s own Wealth & Assets، از هر ده زن متاهل یكی اعتراف كرد كه قصد دارد در بازنشستگی به حقوق بازنشستگی همسر خود اعتماد كند.

نگران کننده این است که در همان تحقیقات نشان داد که ۱۷ درصد از زنان متاهل مورد بررسی اصلاً خود حقوق بازنشستگی ندارند.

طبق تحقیقات شرکتNOW ، یک زن  فقط یک سوم از حقوق بازنشستگی یک مرد را دارد: حقوق بازنشستگی – ۵۱،۱۰۰ پوند در حالی که مردان حدود ۱۵۶،۵۰۰ پوند دارند.

اعتماد بیش از حد به یک شریک برای ثبات مالی بیشتر با افزایش مدت زندگی مشترک بیشتر نگران کننده است، جایی که کسانی که ازدواج نمی کنند در صورت مرگ یا از هم گسیختگی هیچگونه حقوق اتوماتیک برای ثروت دیگری نخواهند داشت.

 

مونتگومری افزود: “اطمینان از استقلال مالی شما، چه در حال حاضر و چه در آینده، به معنای آمادگی شما برای اتفاقات غیر منتظره ای خواهد بود که در آینده ممکن است روی دهد.”

اعتماد بیش از حد به یک شریک در امور مالی بیشتر نگران کننده است، چرا که افرادی که ازدواج نمی کنند و فقط در کنار هم زندگی می کنند در صورت مرگ یا جدایی هیچگونه حقی برای ثروت دیگری ندارند.

انجام یک برنامه ریزی و نقشه برای حوادث غیرمعمول همیشه لازم است، زندگی همیشه بر وفق مراد نیست- این برنامه ریزی می تواند ایجاد یک صندوق اضطراری پنهان باشد تا در صورت وقوع بدترین اتفاق، از آن استفاده کنید.

وی همچنین اضافه کرد: اطمینان از استقلال مالی، چه در حال حاضر و چه در آینده، به معنای آمادگی شماست برای اتفاقات غیر منتظره.

این امر به ویژه برای بانوان بسیار مهم است چرا که میزان مرخصی و وقفه شغلی آنها مثلا برای تشکیل خانواده به مراتب بیشتر از مردان هستند. مرخصی شغلی می تواند شما را به راحتی در معرض آسیب اقتصادی قرار دهد.

 

برای مشاهده مرجع این مقاله به زبان انگلیسی کلیک کنید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.